راهنمای خرید آون توستر

عناوین محتوایی که می خوانیم .

آون توستر یک وسیله آشپزخانه فوق العاده پرکاربرد است. با این دستگاه علاوه بر پخت انواع غذاها از فست فود گرفته تا غذاهای سنتی و حتی نان تست کردن،می‌توانید باقیمانده‌ غذا را نیز دوباره گرم کنید. آون توسترها انرژی کمتری نسبت به فر گاز مصرف می‌کنند که به شما کمک می‌کند مصرف انرژی را کاهش دهید و هوای آشپزخانه را گرم نکنید که این موضوع به ویژه در ماه‌های گرم‌تر سال بسیار به درد بخور است. انتخاب یک آون توستر خوب می تواند دشوار باشد. شما می خواهید دستگاهی انتخاب کنید که امکانات مورد نیاز شما را داشته باشد و در اندازه مناسب باشد (فضای پیشخوان خود را اندازه بگیرید و به ابعاد آون توستر دقت کنید). آون توسترهای زیادی با انواع و اقسام برندها و ویژگیها وجود دارند، اما همه آنها برای برآوردن نیاز شما خوب نیستند. اگر دنبال یک آون توستر معمولی در حد متوسط ولی با کیفیت و امکانات کامل می گردید که قیمت مناسبی هم داشته باشد ، ما 10 آون توستر مارک خوب را در پایان این مقاله معرفی کرده ایم.

چه کسی باید آون توستر بخرد؟

آون توستر وسیله ای چند منظوره است که به شما امکان می دهد با آن نان را برشته کنید و غذا بپزید یا دوباره گرم کنید. این وسیله یک جایگزین خوب برای اجاق گاز فردار معمولی است، به خصوص در ماه های گرم سال که با روشن کردن فر فضای اشپزخانه نیز گرم می شود. همچنین برای استفاده در یک خانه که اجاق گاز صفحه ای دارد یا یک آشپزخانه کوچک دارد و یا جایگزین اجاق گازی که خوب کار نمی کند عالی است. اگر آشپزخانه شما آنقدر فعال است که فر آن اغلب پر است، می توانید از آون توستر، استفاده کنید. اگر آون توستر با تنظیمات کانوکشن تهیه می کنید، می توانید از آن برای سرخ کردن بدون روغن نیز استفاده کنید . اگر خوب دقت کنید یک آون توستر کانوکشن دار وسیله بهتری نسبت به سرخ کن هوای مستقل است (که در حقیقت یک فر کانوکشن کوچک و گرد است) . دلیلش این است که یک آون توستر می‌تواند همزمان غذای بیشتری را در خود جای دهد و طبق تجربه یکنواخت‌تر پخته می‌شود. اما اگر به دنبال وسیله‌ای کوچک‌تر هستید که کمی غذا را سریع‌تر بپزد (یا برای تصمیم‌گیری بین آون توسترهای کانوکشن و سرخ‌کن‌های هوا کمک بیشتری می‌خواهید )، راهنمای ما را در مورد خرید بهترین هواپز را بخوانید . ما در این راهنمای خرید آون توستر قصد داریم علاوه بر بررسی نکات خرید آون توستر،به معرفی چند برند معروف و معتبر برای خرید نیز بپردازیم.

چطور آون توستر مناسب بخریم؟

آون توستر‌های مختلفی با برندها و امکانات متنوعی در بازار وجود دارند. برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید باید به یک سری نکات مهم در هنگام خرید دقت کنید. ما در این راهنمای خرید آون توستر به بررسی نکات خرید این محصول می‌پردازیم. ما پس از صحبت با کارشناسان خبره و انجام تست های مختلف در طول ماه ها، فهرستی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هنگام انتخاب آون توستر باید به آنها توجه کنید تهیه کردیم:

قیمت آون توستر

آون توسترها می‌توانند از 800 هزار تومان تا بالای 8 میلیون تومان قیمت داشته باشند، اما ما جستجوی خود را بر روی آن‌هایی که بین 1 تا 4 میلیون تومان قیمت دارند تمرکز کردیم. آیا نمی‌دانید بابت پولی که هزینه می کنید چه به دست می آورید؟ هر سطح قیمتی معمولا یک سری امکانات و ویژگی ها در اختیار شما می گذارد:

زیر 2 میلیون تومان:

 • محفظه فر کوچک تا متوسط ​​(که می تواند چهار تکه نان تست یا چند میان وعده یخ زده را در خود جای دهد)
 • تنظیم دما غیر دقیق (معمولا)
 • کنترل های دستی و تایمر
 • لوازم جانبی کمتر (به جای دو قفسه فر، یک قفسه فر را در نظر بگیرید)

بین 2 تا 4 میلیون تومان:

 • محفظه فر متوسط ​​تا بزرگ (که می تواند تا شش یا نه تکه نان تست را در خود جای دهد)
 • تنظیم دمای خوب (معمولا)
 • صفحه نمایش دیجیتال / کنترل های الکترونیکی و تایمر
 • برنامه های پخت از پیش تعیین شده (مانند مواردی که برای پخت پیتزا یا غذاهای منجمد انجام می شود)
 • لوازم جانبی بیشتر (از جمله قفسه های متعدد و تابه های پخت)
 • یک لامپ داخلی فر
 • جوجه گردان
 • فن گردش هوا (کانوکشن)

4 میلیون تومان به بالا:

 • هر چیزی که از یک توستر در بازه 1 تا 4 تا میلیون بدست می آورید
 • تنظیم بهتر دما
 • ویژگی‌های اضافی (مانند حالت‌هایی برای سرخ کردن هوا و کم کردن آب غذا)
 • حالت میوه خشک کن
 • برند معتبر تر و کیفیت بهتر دستگاه از لحاظ طول عمر

سهولت کار با دستگاه

جدا از عملکرد خوب دستگاه، کار کردن با یک آون توستر خوب باید برای هرکسی راحت باشد، دکمه ها یا ولوم های کنترلی داشته باشد که به وضوح برچسب‌گذاری شده باشد و صفحه نمایشی خوانا و شفاف داشته باشد. ابتدایی ترین ویژگی های یک توستر باید شامل کنترل های دمای قابل تنظیم (به طور ایده آل بین 150 درجه فارنهایت و 450 درجه فارنهایت)، قابلیت تنظیم روشن کردن المنت بالا یا پایین و یک تایمر است.

 

وجود المنتهای گرمایشی کمتر لزوماً نشانه قدرت کم و ضعیف دستگاه در برشته کردن نیست

 

گرم کردن یکنواخت

آون توسترها معمولی معمولی دارای یک یا دو المنت حرارتی هستند که هر دو طرف غذا را قهوه ای و برشته می کنند. مدل‌های سطح بالاتر اغلب دارای المنتهای پخت و پز متعدد و قابل تنظیمی هستند که برای پخت با حرارت یکنواخت، پختن با حرارت از بالا به پایین و کانوکشن طراحی شده‌اند که برای پخت سریع‌تر هوای گرم را در اطراف غذا به گردش در می‌آورد. برخی از مدل‌ها دارای المنتهای گرمایشی منحصربه‌فردی هستند که به سرعت دستگاه را بدون پیش‌گرم کردن تا درجه حرارت مورد نظر گرم می‌کنند، که به شما کمک می‌کند در زمان صرفه‌جویی کنید. با این حال، اگر قصد دارید از آون توستر خود برای درست کردن نان تست یا گرم کردن مجدد پیتزا استفاده کنید، نیازی به هزینه بیش از حد برای مدل های سطح بالاتر یا کانوکشن نیست.

عوامل متعددی در نحوه پخت یکنواخت غذا نقش دارند – فاصله قرار گرفتن غذا از المنتهای گرم کننده، تعداد المنتهای استفاده شده و نحوه قرارگیری المنتها در داخل فر. برخی از آون توسترها، مانند انتخاب خوش قیمت ترین آون توسترها، تنها به دو المنت گرمایش مجهز هستند. اما اگر مدلی دارای المنتهای گرمایشی کمتری باشد، لزوماً نشانه عملکرد ضعیف دستگاه نیست. اگر محفظه فر کوچک باشد، دستگاه برای تنظیم گرما به المنتهای اضافی نیاز ندارد. به عبارت دیگر، شما می خواهید از خرید آون توسترهای بزرگتر با چند المنت اجتناب کنید زیرا آنها نمی توانند گرما را به طور مساوی در همه جای محفظه آون توزیع کنند. هر چه آون توستر دارای المنتهای گرمایش بیشتری باشد، بزرگتر و گرانتر خواهد بود.

قیمت دستگاه لزوماً با نوع المنتهای گرمایشی مورد استفاده در آون توسترها مرتبط نیست

 

اندازه معقول

ما طیفی از آون توسترها را در اندازه های مختلف بررسی کردیم. برخی از افراد برای کارهای ساده مانند تهیه نان تست یا پخت اسنک و کلوچه ها یک فر کوچک می خواهند. برخی دیگر ممکن است یک سایز بزرگتر را ترجیح دهند، شبیه به اجاق رومیزی، برای پختن پیتزای 20 یا 40 سانتی یا کباب کردن مرغ درسته. به خاطر داشته باشید که یک آون توستر بزرگ می تواند بسیار سنگین باشد و جابجایی در آشپزخانه شما سخت تر است. این به این معنی است که به احتمال زیاد اکثر افراد آن را روی پیشخوان آشپزخانه قرار می دهند. آون توسترها کوچک بسیار سبک تر هستند و راحت تر در کمد قرار می گیرند. ما به شما توصیه می کنیم که یک آون توستر با ظرفیتی انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا نیازهای آشپزی شما را برآورده کند اما به اندازه کافی کوچک باشد تا با محدودیت های فضای آشپزخانه شما سازگار باشد.

لوازم جانبی مفید و امکانات اضافی

بیشتر آون توسترها دارای لوازم اولیه یکسان هستند – سینی چربی گیر، طبقه قفسه ای فر، و سینی یا تابه پخت. مدل‌های گران‌تر معمولاً قفسه‌های فر و تابه‌های اضافی مانند تابه‌های کباب‌پز و پیتزا را ارائه می‌دهند. سینی چربی گیر برای گرفتن خرده غذا و روغن آن کاملا ضروری است. اما اگر از قبل یک تابه متناسب با ابعاد آون توستر خود دارید، ممکن است برخی از این لوازم جانبی دیگر چندان مفید نباشند. با این حال، بیشتر آون توسترها ابعاد غیرعادی دارند که با تابه‌های پخت استاندارد مناسب نیستند، بنابراین خوب است که در جعبه آنها سینی سایز متناسب با آون توستر گنجانده شده است. اگر می‌خواهید قفسه‌های فر یا تابه‌های پخت اضافی بخرید، اکثر تولیدکنندگان این قفسه‌ها را به صورت جداگانه به صورت آنلاین می‌فروشند.

یک تایمر قابل اعتماد و یک لامپ داخلی امکانات خوبی هستند، اما ضروری نیستند. سایر ویژگی‌ها، مانند حالت‌های پخت خودکار و قفسه‌هایی که با باز کردن درب بیرون می‌آیند، نیز راحت هستند. برخی از ویژگی‌ها ارزش کمتری دارند (ما همه موارد را بررسی کردیم، از توستر/آون توسترها تا مدل‌هایی با جوجه‌گردان داخلی). در نهایت، ما بررسی خود را روی مدل‌هایی متمرکز کردیم که قادر به انجام پخت غذا، برشته کردن (کباب کردن) و سایر کارهای استاندارد بودند.

فن گردش هوا (کانوکشن)

یکی از ویژگی هایی که سازندگان لوازم خانگی دوست دارند به آن توجه کنند، کانوکشن است، که اساساً به این معنی است که یک فن، هوای گرم را در داخل فر به گردش در می آورد. کانوکشن می‌تواند زمان پخت را کمی کاهش دهد، و آب غذا را کم کند که باعث می‌شود غذاها از بیرون کمی تردتر شوند (این همان چیزی است که هواپز ها در واقع برای سرخ کردن غذا از آن استفاده می‌کنند). اگر علاقه مند به هوا پز هستید و فضای پیشخوان دارید، توصیه می کنیم یک آون توستر با کانوکشن تهیه کنید، زیرا نسبت به سرخ کن های بدون روغن، غذای بیشتری را در خود نگه می دارد و یکنواخت تر می پزد. همانطور که در این مقاله به آن می پردازیم، آون توسترهایی که قابلیت کانوکشن دارند می‌توانند هر کاری را که هواپز می‌تواند انجام دهد و حتی بیشتر از آن را انجام دهد. اما اگر فضای پیشخوان آشپزخانه کمی دارید و شما نمی‌توانید مقادیر کمتری از غذا بپزید، یک هواپز (سرخ کن بدون روغن) ممکن است بهترین کارایی را برای شما داشته باشد. در خرید آون توستر این مووع می تواند روی قیمت آون توستر اثر زیادی بگذارد.

لازم به ذکر است، هنگامی که آون توسترها را برای آزمایش انتخاب کردیم، کانوکشن را یکی از ویژگی‌های ضروری در نظر نگرفتیم (اگرچه تقریباً همه مدل‌های رده بالا این قابلیت را دارند). برای انجام بسیاری از کارهای ابتدایی در آشپزی، داشتن یا نداشتن کانوکشن تفاوت زیادی ایجاد نمی کند. ما یک آزمایش کردیم تا ببینیم کوکی (کلوچه) هنگام پخت در حالت کانوکشن در مقابل تنظیمات استاندارد و بدون کانوکشن، چه تفاوتی دارند. کوکی‌های پخته شده با کانوکشن از بیرون ترد و در مرکز کمی نپخته بودند. کوکی های پخته شده با توستر بدون فن گردش هوا از بیرون ترد و داخل نرم بودند. اما این نتایج باعث نشد که فکر کنیم یک روش بر دیگری برتری دارد.

گارانتی معتبر با زمان ضمانت کافی

صرف نظر از قیمت، اکثر آون های توستر یک سال گارانتی استاندارد ارائه می دهند.اگر بیش از یکسال گارانتی ارائه دهند، نشان دهنده کیفیت بهتر دستگاه است. در هنگام خرید آون توستر حتما به این نکته توجه کنید.

ایمنی

آون توسترها می توانند خیلی سریع داغ شوند که می تواند خطراتی مانند سوختگی و آتش سوزی ایجاد کند. چندین ویژگی به ایمن‌تر شدن آون توسترها کمک می‌کند، از جمله قفسه‌هایی که به‌طور خودکار بیرون می‌آیند تا با باز کردن درب فر به راحتی در دسترس باشند. برخی از مدل‌های آون توستر نیز دارای طرح‌های منحصربه‌فردی هستند که به شما کمک می‌کند هنگام برداشتن غذا، درب داغ را از سر راه شما دور نگه دارد. ویژگی خاموش شدن خودکار برای مواقعی که فراموش می کنید آون توستر خود را خاموش کنید مفید است. استفاده آسان از سینی های چربی گیر به جلوگیری از شعله ور شدن چربی کمک می کند. اگر قصد دارید از آون توستر خود برای پختن گوشت استفاده کنید، این لوازم جانبی بسیار مفید هستند.

تمیز کردن آسان

پختن غذا در آون توستر باعث می‌شود خرده‌های نان یا غذا، روغن و پنیر آب شده در دستگاه بریزند. یک سینی چربی گیر که کف دستگاه را می پوشاند و به راحتی از جلوی دستگاه بیرون می رود، تمیز نگه داشتن آون توستر شما را آسان تر می کند (بعضی از آنها حتی در ماشین ظرفشویی هم قابل شستشو هستند!). اگر مدل شما با مجموعه خاصی از ظروف پخت همراه است، ببنید که آیا قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است یا خیر. فضای داخلی نچسب (آسان تمیز شونده) یکی دیگر از ویژگی های مفید برای تمیز کردن آسان است. همچنین مدلهایی که درب دستگاه به جای پایین آمدن از سمت بالا باز می شود، که به شما کمک می کند تا در هنگام بیرون آوردن،غذا به شیشه داخلی درب نخورد. این نکته مهمی در خرید آون توستر است.

نمایشگر

وجود دکمه‌ها و تنظیمات مختلف در آون توستر می‌توان کمک‌کننده باشد. اما گاهی اوقات تعداد زیاد دکمه‌ها می‌تواند شما را سردرگم کند. همیشه بهتر است پیش از استفاده از آون توستر دفترچه‌ی راهنمای آن را مطالعه کنید.

اما نمایشگر محصولی که خریداری می‌کنید باید به‌اندازه‌ی کافی قابل درک باشد تا با تلاش کمی بتوانید طرز کار با دستگاه را یاد بگیرید. سعی کنید در اینترنت یا فروشگاه ویژگی‌ها و امکانات محصول مورد نظرتان را بررسی کنید تا با دکمه‌ها و تنظیمات آشنا شوید.

دیدن غذا از پشت شیشه

بسیاری از غذاها به سرعت در آون توسترها پخته می شوند، بنابراین دیدن مراحل پختن غذا و اتفاقای که در توستر می افتد بسیار مفید و جالب است. درب‌های شفاف و شیشه‌ای بیشتر مدل‌های آون توستر به شما کمک می‌کند از سیاه شدن نان ، خشک شدن پیتزا و دیگر انواع پخت بیش از حد جلوگیری کنید. برخی نیز دارای چراغ های داخلی هستند. که بررسی مواد غذایی را بدون باز کردن درب و از دست دادن حرارت در این فرآیند آسان تر می کند.

وقتی تصمیم می گیرید کدام آون توستر را بخرید، بهتر است ابتدا نوع و حجم پخت و پز، فضای موجود در پیشخوان و بودجه خود را تعیین کنید. همچنین باید ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص دستگاه را که مناسب سبک آشپزی شما هستند در نظر داشته باشید.

 

نوع و حجم غذا

یکی از مهم ترین مواردی که هنگام انتخاب خرید آون توستر برای خود باید در نظر بگیرید، تعداد افرادی است که معمولاً برای آنها غذا می پزید و انواع غذایی که در آون توستر خود می پزید. این موضوع به تعیین اندازه آون توستر برای نیازهای شما کمک می کند و به محدود کردن انتخاب شما کمک می کند. توضیحات روی کارتن آون توستر که توسط سازندگان درج می شود معمولاً با ظرفیت تعداد نان، اندازه پیتزا و تعداد مرغ بریان همراه است. به عنوان یک راهنما برای خرید، آون توسترهای کوچک اساساً یک پله بالاتر از یک توستر استاندارد هستند و برای کباب کردن ساندویچ، پختن وعده‌های غذایی منجمد و شام، گرم کردن مجدد پیتزا و تهیه تا 4 برش نان تست عالی هستند. از آون توسترها با ظرفیت کمی بزرگ‌تر می‌توان برای انجام کارهای بزرگ‌تر پخت، مانند برشته کردن مرغ، پخت کلوچه، درست کردن وافل برای ۶ نفر یا گرم کردن پیتزای 30 سانتی منجمد استفاده کرد. بزرگ‌ترین مدل‌ها به‌عنوان اجاق‌های کوچک عمل می‌کنند و اغلب می‌توانند همه چیز را از یک پیتزا 30 سانتی گرفته تا یک کباب کوچک و پخت کیک یا براونی در دو تابه 20*30 سانتی در یک زمان انجام دهند. این مدل‌ها انتخاب عالی برای مجردها یا زوج‌ها ارائه می‌دهند، که ممکن است ترجیح دهند بجای گرم شدن فضای آشپزخانه به خاطر کار با اجاق گاز فردار،از آون توستر استفاده کنند و برای خانواده‌های پرجمعیت و مهمانی های مکرر که نیاز به فضای بزرگ به عنوان گرم کن دارند.

 


طراحی آون توستراز آنجایی که آون توستر شما به احتمال زیاد روی پیشخوان شما قرار می گیرد، زیبایی آن مهم است. آون توسترهای دیجیتال با بدنه فولادی ضد زنگ معمولاً شیک تر و مدرن تر از همتایان مکانیکی خود (با ولوم های چرخان) هستند. پس حتما در خرید آون توستر به این نکته توجه داشته باشید.

توان مصرفی آون توستر

آون توستر یک وسیله برقی است و باید در هنگام خرید لوازم برقی به توان مصرفی دستگاه توجه کرد. توان مصرفی آون توسترها معمولا بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است که بسته به مدل و برند، در هر آون توستر متفاوت می‌باشد. همچنین توجه داشته باشید که تعداد المنت‌های دستگاه می‌تواند در توان مصرفی دستگاه مقدار تاثیرگذار باشد، آون توسترها معمولا ۲ یا ۴ المنت دارند که در قسمت پایین و بالای دستگاه تعبیه می‌شوند.

جوجه گردان آون توستر

خیلی از شما می خواهید از آون توستر برای کباب و برشته کردن مرغ کامل استفاده کنید، در این صورت به این نکته توجه کنید که دستگاه مورد نظرتان از نوع آون توستر جوجه گردان باشد. معمولا دستگاه‌هایی که جوجه گردان دارند گنجایش داخلی نسبتا بزرگی دارند که بتواند یک مرغ کامل را در خود جای دهد. بنابراین لازم به ذکر است فضایی که قرار است اشغال شود را در نظر بگیرید.

ارسال یک دیدگاه